• Vyhodnotenie súťaže Všetkovedko

• 28. novembra 2023 súťažili žiaci vo vedomostnej súťaži Všetkovedko. Do súťaže sa prihlásilo 11 detí z 1. stupňa. Z I. A: Dorothea Vojtušová, Eliana Bezeková a Sebastián Stanko, z II. A Matej Kolár, z III. A Nina Danišková, Marek Valent a Veronika Zelisková a zo IV. A: Michal Hertel, Olívia Jánošíková, Magdaléna Šišmičová a Lucia Uhríková.

Žiaci museli zodpovedať otázky z rôznych oblastí, ktoré preverili ich vedomosti i všeobecný rozhľad. Oficiálne výsledky prišli k nám na školu až v týchto dňoch. Všetci žiaci získali diplomy Všetkovedkov učeň a ceruzku s logom organizátora súťaže. Najúspešnejšia riešiteľka zo školy, ktorou sa stala prváčka Eliana Bezeková, dostala veľký diplom Všetkovedko a cenu od organizátora.

Gratulujeme všetkým, ktorí sa zapojili a tešíme sa na budúci ročník.

• Beseda o zdravom životnom štýle

• V piatok 26. 1. 2024 sa prváci a druháci zúčastnili besedy na tému "Zdravý životný štýl". Žiaci pozorne počúvali rozprávanie a rady a vedeli sa zapájať do diskusie.

• V pondelok sa riadne učíme

• Riaditeľka ZŠ s MŠ Horné Obdokovce oznamuje všetkým žiakom a rodičom, že nakoľko sa stav chorobnosti žiakov zlepšil, tak od pondelka 22. januára sa vyučuje v riadnom režime.

• Chystajte sa na karneval

• Aj tento rok nás čaká karneval v škole. Rozmýšľajte už teraz nad maskami, pripravujte kostýmy. Termín by mal byť 2. februára 2024 (v prípade chorobnosti sa však termín môže posunúť o týždeň).

• V piatok riaditeľské voľno pre žiakov ZŠ

• Riaditeľka ZŠ s MŠ Horné Obdokovce oznamuje rodičom a žiakom základnej školy, že kvôli vysokej chorobnosti žiakov a na základe odporúčaní RÚVZ Topoľčany, vyhlasuje pre žiakov základnej školy riaditeľské voľno na piatok 19. 1. 2023.

Materská škola bude fungovať v piatok bez obmedzení.

Čo sa týka budúceho týždňa, rodičia oznámia triednym učiteľom najneskôr v nedeľu do 17.00 h., či je ich dieťa zdravé a či nastúpi v pondelok do školy. Na základe zisteného stavu sa rozhodne o ďalšom postupe. Z tohoto dôvodu odporúčame v nedeľu večer sledovať stránku školy, resp. školský Edupage.

Zároveň výzývame všetkých rodičov, aby do školy posielali deti, iba ak nevykazujú žiadne známky respiračného ochorenia. Ak sa napriek tomu u dieťaťa zistia príznaky, bude musieť rodič pre dieťa prísť.

Ďakujeme za pochopenie.

• Oznam pre rodičov

• Vážení rodičia, v prípade, že ste od 1. januára 2024 zmenili zdravotnú poisťovňu u Vašich detí, pošlite nám prosím kópiu kartičky poistenca, alebo ju pošlite triednemu učiteľovi, ktorý si ju prefotí a obratom ju vráti. Kópie kartičiek poistenca potrebujú žiaci v prípade výletov, exkurzií alebo pri reprezentovaní školy na súťažiach mimo školy.

Ďakujeme.

• Vyhodnotenie zberu papiera

• V decembri sme ukončili zber papiera. Vyhodnotili sme najaktívnejších žiakov z celej školy. Najaktívnejších žiakov z každého ročníka a tiež najaktívnejšiu triedu v zbere papiera.

Vyhodnotenie podľa ročníkov:

1. A - Eliška Flaková

2. A - Filip Lacina

3. A - Ema Majtényiová

4. A - Kristína Muková

5. A - Nella Dubinová

6. A - Viktória Péčová

7. A - Alexej Sloboda

8. A - Laura Gavorníková

9. A - Kristián Uhrík

Vyhodnotenie jednotlivcom za celú školu:

1. Alexej Sloboda - 7. A - 350 kg

2. Nella Dubinová - 5. A - 284 kg

3. Kristína Muková - 4. A - 175 kg

Vyhodnotenie jednotlivých tried:

1. miesto - 1. A

2. miesto - 7. A

3. miesto - 5. A

Jednotlivci budú odmenení vecnými cenami. Najlepšia trieda z každého stupňa si bude môcť po dohode s triednym učiteľom vybrať: buď deň voľna, deň bez skúšania alebo skrátené vyučovanie. Piataci si vyberú z možností buď skrátené vyučovanie alebo deň bez skúšania.